kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Performistanbul yeni sezona başlıyor

20 Ekim 2016

Performans sanatçılarını bir araya getiren ilk platform Performistanbul, yeni sezona aralarında Art ON IstanbulBLOK Art Space ve Artnivo Project Space’in yer aldığı mekanlarda gerçekleştireceği bir dizi performans ile başlıyor.

Murat Adash‘ın Face Time isimli performansı 22 Ekim günü 18:00 – 18:30 saatleri arasında Art ON Istanbul‘da gerçekleşecek. Performistanbul’un bir sonraki etkinliği ise 11 Kasım günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında BLOK Art Space‘de gerçekleşecek Performans Akşamı olacak. 12 Kasım günü 19.30 – 20.30 saatleri arasında ise Gülhatun Yıldırım, Senin Yarın Su performansı ile Artnivo Project Space‘de olacak.

Performistanbul’un yeni sezondaki ilk performansı Face Time, izleyici ile performansçılar arasında yüz yüze bir karşılaşma anı sağlarken, aynı zamanda bedenlerin bir alanda karşı karşıya gelmesiyle birlikte, var oluşu ve bedenlerin neyi yapıp yapamayacağını sorguluyor. 10 performansçının katılımıyla gerçekleşecek performans, Art ON Istanbul’da sergilenen Horasan’ın portre yerleştirmelerinin yer aldığı “Yüz Herşeydir” isimli sergisi dahilinde gerçekleştirilecek.

Performistanbul’un Art Department işbirliği ile BLOK Art Space’de gerçekleştireceği Performans Akşamı kapsamında Performistanbul’un sanatçıları AslieMK, Batu Bozoğlu ve Ekin Bernay galerinin üç farklı alanında eş zamanlı performanslar sergileyecekler.

 

Gülhatun Yıldırım’ın solo performansı, Performistanbul, Istanbul Performance Art ve Artnivo Project Space iş birliği ile düzenlenen 3+1 Performans Serisi kapsamında izleyici ile buluşacak. Geçtiğimiz sezon Gülhatun Yıldırım, Burçak Konukman ve Pınar Derin Gençer’in eş zamanlı sergiledikleri performansları takiben, yeni sezonda Performans Serisi, sanatçıların solo performanslarından oluşuyor.