Performistanbul’dan destek çağrısı

10 Ocak 2020

Bu yıl 4. yaşını kutlayan uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı için bir destek çağrısı yapıyor.

Geçtiğimiz yıl 27 performans ve 9 sergi gerçekleştiren, İhtiyaç: Sen arşivini dijital olarak erişilebilir kılan ve Performistanbul Yayınları’nı hayata geçiren platform, ayrıca Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı’na 500 sanatçıdan 400’e yakın eser topladı.

Kütüphanede 143 kitap, 3 tez, 21 dergi, 17 fanzin, 53 makale, 60 kitapçık/broşür, 123 kartpostal/el ilânı, 250 poster, 47 DVD
ve 200’den fazla dijital arşiv materyali ile beraber toplamda 1000‘e yaklaşan kaynak bulunuyor. Kütüphanede 7000 adet kaynak toplamayı hedefleyen Performistanbul, bu sayıya ulaşabilmek, rafları doldurabilmek, araştırma alanını yaşatmak ve çalışanların emeklerinin karşılığının verilebilmesi için destek çağrısı yapıyor.

Bağışlarınızı Performistanbul Performans Sanatını Geliştirme Derneği’nin hesabına göndererebilir veya düzenli bağış yaparak üye olabilirsiniz.

Hesap Bilgileri:
Banka adı: QNB Finansbank
Hesap adı: Performans Sanatını Geliştirme Derneği
IBAN: TR89 0011 1000 0000 0082 0814 70

Finansal destek veremiyorsanız:

  • Gönüllü olarak çalışmalara destek verebilirsiniz. Arşiv, yerleştirme, düzenleme, bağış kitapların toplanması, tercümelerin yapılması, mekânda gerçekleşecek etkinliklerde görev alma gibi konularda destek vermek için, çalışmak istediğiniz alanın konusunu belirterek research@performistanbul.org adresine başvurunuzu e-posta ile gönderebilirsiniz.
  • Performans sanatı ile ilgili kitaplarınızı bağışlayabilirsiniz. Kaynakları öncesinde info@performistanbul.org adresinden paylaşabilirsiniz.
  • Alınması gereken kaynak listemizde bulunan kitapları yurt dışından satın alarak bağışlayabilirsiniz. (Liste için lütfen kurumla iletişime geçiniz.)
  • Performistanbul merkezinde yer alan etkinlik alanında performans sanatı odaklı konuşma – panel – atölye gibi etkinlikler düzenlemek için PCSAA Sorumlusu Eylül Deniz Ergun ile research@performistanbul.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.
  • Sanatçı, küratör ve kültür yöneticileri video, broşür, katalog gibi çeşitli türde performans sanatı odaklı arşivlerini bağışlayabilir.