kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Performistanbul’dan “ev performansları” serisi

19 Mart 2020

Performistanbul, 17 Mart 2020 tarihinden itibaren, performans sanatçılarıyla beraber “ev performansları” serisini hayata geçirerek küresel bir hareket başlatıyor.

Her sanatçı canlı performans(lar)ını dijital gerçekleştirirken, dünyanın farklı bir bölgesinden başka bir performans sanatçısını da aday gösterecek. Gösterilen adaylık(lar)la, performans sanatçılarını, güvenli alanları tek bir çatı altına toplayarak kolektif deneyimi yaratmaya, paylaşmaya, ona katkıda bulunup dönüştürmeye davet ediyor.

Canlı yayın hareketiyle içinde bulunduğumuz sağlık krizinde, bir arada olmanın ve bireysel alanlarımız aracılığıyla ortak bir dil yaratabilmenin iyileşme sürecinin bir parçası olduğunun bilincini paylaşmayı dileyen Performistanbul, performansları günlük olarak dijital platformlarından duyuracak.

Bu harekete katılmak isteyenlerin Instagram üzerinden özel mesaj ile veya info@performistanbul.org adresine “NE? (çalışmanın ismi ve kısa açıklaması) / NEREDE? (seçilen dijital platform ve hesap adı) / NE ZAMAN? (gün ve saat – süre)” bilgilerini göndermeleri gerekmektedir. Sonrasında performansını duyurmak için Performistanbul’a ulaşması ve performansını gerçekleştirirken #staylive #homeperformances #neededyou etiketlerini kullanarak başka bir sanatçıyı (veya sanatçıları) aday göstermesi gerekmektedir.