kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

PİLEVNELİ Yalıkavak açıldı

18 Temmuz 2022

PİLEVNELİ, 2 Temmuz – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında Muğla’nın Bodrum’a bağlı Yalıkavak mahallesinde yeni geçici mekânını aktive ediyor. PİLEVNELİ Yalıkavak, 1500 metrekare kapalı alan, 5000 metrekare açık alandan oluşan 6,5 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor.

Beş ayrı kota oturan taş evlerin iki kotunda galeri mekânları bulunuyor. Sergilerin gerçekleşeceği alanların yanı sıra, alanda yer alan Zaaf adlı mekân ziyaretçilere gastronomi deneyimi sunuyor. Alan içerisinde ayrıca PİLEVNELİ bünyesindeki sanatçılarla Türkiye’den markaları bir araya getiren çeşitli özgün ürünlerin ve PİLEVNELİ basımı kitapların satışa sunulacağı bir mağaza da bulunuyor.

PİLEVNELİ ve temsil ettiği sanatçılarından Esra Gülmen, Ali Elmacı, Tarık Töre ve Mehmet & Kazım’ın Anim, Les Benjamins, Mergim, Misela ve Monsieur Chaussette markalarıyla iş birliğinden doğan ürünler yaz boyunca PİLEVNELİ Yalıkavak içerisindeki mağazada satışta olacak. Sergi alanlarının yanında bulunan pop-up alanında ise 2 – 17 Temmuz 2022 tarihleri arasında Midnight Express’in mağazası olacak.

PİLEVNELİ Yalıkavak açılışı itibarıyla iki farklı sergiyle sanatseverleri ağırlıyor. PİLEVNELİ Yalıkavak’ta ziyarete açılacak ilk sergi, galeri alanında yer alan tüm binalar ve bahçe içerisinde çeşitli noktalara yayılıyor. Sergide Bora Akıncıtürk, Nevin Aladağ, Refik Anadol, Nobuyoshi Araki, Stephan Balkenhol, Johan Creten, Ali Elmacı, Jan Fabre, Esra Gülmen, Hechizoo, Tim Kent, Daniel Knorr, Arik Levy, Bjarne Melgaard, Mehmet & Kazım, Frank Nitsche, Hans Op de Beeck, Zoe Ouvrier, Michael Sailstorfer, Serkan Sarıer, Meltem Sarıkaya, Defne Tesal, Tarık Töre, Richard Wilson ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri yer alıyor.

PİLEVNELİ Yalıkavak projesi Bodrum Belediyesi, ABC Deterjan, Artukbey Kahve, Atelier Rebul, Deniz Eroğlu, Guruss Barbekü, Jotun, Kalebodur, Lara Concept, Linens, Mozaik, MT1012, NUDE, Seih, Vespa Türkiye, Vestel, Waternet, Yastık by Rıfat Özbek ve Yataş Bedding destekleriyle gerçekleştiriliyor.