kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Pi Artworks İstanbul, Huo Rf’in solo sergisine ev sahipliği yapıyor

27 Ekim 2017

Pi Artworks İstanbul, Huo Rf’in ikinci solo sergisi Stories in Reverse’e Karaköy’deki yeni mekânında ev sahipliği yapıyor. Nicole O’Rourke’un küratörlüğünü üstlendiği sergi, 28 Ekim – 25 Kasım 2017 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Huo Rf, kendimizi tanımlamayı nasıl seçtiğimizi, inşa edilmiş kategorilere nasıl konulduğumuzu ve kendi hikayelerimizi nasıl yarattığımızı sorgulayarak kimlik üzerindeki sosyal ve kültürel normları inceliyor. Sanatçının çalışması, Benlik’in farklı kavramları arasındaki sınırlarda yolculuk yapıyor.

Stories in Reverse, Huo Rf’in iki yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı kolajlardan oluşan Homotopia Series’i takdim ediyor. Her biri, tanımlanamayan materyallerle çevrili olarak, çelişkili bir biçimde bir kimlik kazanıyor – çıplak erkeklerin polaroidleri, kim oldukları veya nereden geldikleri belirsiz olan malzemeler ve objeler. Kompozisyonlar, sanatçının kendi geçmişine açılan bir kapıyı da içeriyor, fakat aynı zamanda izleyiciye, kendi özlerini, deneyimlerini, ön yargılarını ve çelişkilerini -çalışmalar içinde kendi Benlik anlayışlarını- bulmaları için davette bulunarak, yeni bir hikaye kurmalarına da olanak sağlıyor.

Huo Rf’in kurucu ortaklarından olduğu Signs of Time kolektifinin bir parçası olmasının yanı sıra çalışmanın bütün sürecine bakan, sergiyle aynı adı taşıyan bir sanatçı kitabı, sergiye eşlik ediyor. Kitap, Girls on Their Way Home tarafından tasarlandı ve küratör Nicole O’Rourke, Merve Elveren ve sanatçı Gülsün Karamustafa ve Hera Büyüktaşçıyan tarafından kaleme alınan metinleri içeriyor.