kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

PİLEVNELİ Mecidiyeköy açıldı

11 Aralık 2018

PİLEVNELİ, Dolapdere’deki galerisinin açılışının üzerinden bir yıl geçmeden Mecidiyeköy’deki eski Likör Fabrikası’nın yer aldığı arsada yeni bir yer açtı: PİLEVNELİ Mecidiyeköy. Yaklaşık 4000 metrekarelik bir alana yayılan mekân, farklı boyut ve içeriklerde sergilere ev sahipliği yaparken, plastik sanatlardan modaya, tasarımdan performans sanatlarına, sanatın farklı alanlarını barındıran şehrin sürekli yaşayan sanat merkezini oluşturmayı hedefliyor.

Mekân, 11 Aralık 2018 – 27 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşen “FABRİKA’DA: 10 SANATÇI / 10 BİREYSEL PRATİK” isimli sergi ile açıldı. PİLEVNELİ’nin temsil ettiği 10 sanatçıdan oluşan sergide Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri yer alıyor.

Açılış kapsamında ayrıca Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli ve Refik Anadol’un yer aldığı sanatçı konuşma programı da olacak.