kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Piu Entertainment’tan 10. yıla özel yeni logo

2 Kasım 2021

Sanatın bireye ve topluma olan katkısını ilke edinerek, bulunduğu şehirlerin kültür-sanat hayatına dokunan etkinliklerle, toplumsal ve kültürel yaşamın zenginleşmesi hedefiyle sanatseverleri uluslararası isimlerle buluşturan Piu Entertainment, 10. yılına yeni logosu ile giriyor.

2012 yılından bu yana Türkiye ve Birleşik Krallık’ta tiyatro, müzik, opera, sergi ve dans disiplinlerinde farklı prodüksiyonların yapımcılığını ve organizasyonlarını gerçekleştiren Piu Entertainment, canlı eğlence deneyimini yenilenen kurumsal kimliğiyle sunmaya devam edecek.

Yeni logo, kültür-sanatın mihenk taşı olan amfi tiyatrodan alınan ilham ve Piu Entertainment’ın tiyatro, müzik, opera, sergi ve dans gibi geniş bir yelpazede zenginleşen 10 yıllık sanat birikimiyle harmanlanarak tasarlandı. Antik Çağ’da tiyatro, tüm bu kültürel etkinliklerin yapıldığı ve gösteri kültürünün temellerinin atıldığı bir mekandı. Bu mekanın mimarisinin minimalize edilerek logoda kullanılması tam anlamıyla Piu Entertainment’i ifade etti. Antik kent mimari ayrıntıları, mavi ve turuncu tonlarının kullanımıyla daha genç ve modern bir görünüme kavuştu. Tasarımdaki “i” harfinin noktası da antik kent mimarisinde yer alan orkestra bölümüyle bir bütünlük sağladı.