kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

poşe’de konuşma: Domates Biber Patlıcan Kitabı

27 Haziran 2019

poşe, 29 Haziran 2019 tarihinde 16.00 – 18.00 saatleri arasında Domates Biber Patlıcan Kitabı başlıklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Etkinlik kapsamında Zeynep Öz dört yıla yayılan etkinliklerin nasıl bir araya geldiğini, Süreyyya Evren ise kitabın oluşum sürecini konuşacak.

Konuşma, etkinlik serisinin ikinci edisyonu için yeni iş üretmiş ve o zamandan beri Domates Biber Patlıcan’ın sürecine çeşitli şekillerde katkıda bulunmuş olan sanatçı Merve Ertufan moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Hem Domates Biber Patlıcan’ın üretim odaklı bir platform olarak işleyişini hem de kitabın bu sürecin bir belgelemesi olarak ortaya çıkışını açacak.

“Domates Biber Patlıcan: Bir Etkinliğin Külliyatı”, 2012, 2014 ve 2016 yıllarında Zeynep Öz küratörlüğünde gerçekleşen Domates Biber Patlıcan etkinlik serisinin belgelerinin derlendiği bir yayındır. Süreyyya Evren’in editörlüğünü yaptığı yayın, editörler Pınar Umman ve Yağız Alp Tangün tarafından yayına hazırlandı. Kitabın tasarımını Okay Karadayılar yaptı.