kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Post Akademi seminerlerine başlıyor

4 Kasım 2020

Post Dergi bünyesinde bu yıl hayata geçirilen Post Akademi, Osman Erden‘in konuşmacı olarak katılacağı “Türkiye’de Çağdaş Sanat ve Politika” başlıklı seminer ile etkinliklerine başlıyor.

6 ve 8 Kasım günleri saat 19.00‘da iki oturumda gerçekleşecek seminer iki bölümden oluşuyor. Seminerde 1980’li yıllardan günümüze Türkiye’de çağdaş/güncel sanat alanının farklı iktidar dönemlerinde siyasi ortam ile nasıl etkileşim içinde olduğuna değinilecek. Bu çerçeve içinde sanatçıların üretimleri, inisiyatifler, küratörlü sergiler, bienaller ve sanat kurumları üzerinden konuya açıklık getirilmeye çalışılacak.

Osman Erden: 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı
Sanatı ve Çağdaş Sanat programında “Nasyonal Sosyalizmin Alman
Sanatına Yansıması”
başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayan E. Osman Erden, aynı kurumda “Türkiye’de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar” başlıklı teziyle doktorasını aldı. UNESCO’ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008 – 2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yapan Erden hâlen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.