“Rabarba: Sesleri Görmek” fotoğraf sergisi Antalya Film Festivali’nde

18 Ekim 2016

Bu yıl 16 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında 53.‘sü gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Film Festivali, film programının yanı sıra düzenlediği etkinlik, atölye ve konuşmalarla yoğun bir program sunuyor. Festivalin bu yılki yeniliklerinden biri de Türkiye sinemasına sesiyle anlam katan dublaj sanatçılarını, Deniz Çakır ve Serdal Güzel’in objektifinden yakaladığı RABARBA isimli sergi ve kitap. 

Seslerini çok yakından tanıdığımız ancak kimini yakından tanısak da kiminin adını bile bilmediğimiz dublaj sanatçılarının fotoğraflarından oluşan “Rabarba: Sesleri Görmek” sergisi izleyicilere farklı bir bakış açısı sunacak. Fotoğraf sanatçısı Serdal Güzel ve ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın bu özel projesi, 2009 – 2011 yılları arasında üç yıl dublaj stüdyolarında, seslendirme yaptıkları sırada fotoğraflanan 151 ses ustasının siyah beyaz fotoğraflarından oluşuyor.

Kenan Işık, Parla Şenol, Tamer Karadağlı, Cem Davran, Aliye Uzunatağan, Yekta Kopan, Mehmet Ali Erbil, Beyhan Saran, Oya Küçümen, Altan Erkekli, Erkan Taşdöğen, Can Gürzap, Derya Baykal, Cihan Ünal, Şenay Gürler, Yeşim Kopan, Sezai Aydın, Jeyan Tözüm, Sungun Babacan gibi isimler de dahil olmak üzere 151 sanatçı fotoğraflarıyla, 17 Ekim Pazartesi Antalya Kültür Merkezi’nde açılacak RABARBA sergisinde bir araya geliyor.