kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Rahman Altın’a New York Uluslararası Film Ödülleri’nden ödül

4 Mart 2022

Besteci, söz yazarı ve müzik yapımcısı Rahman Altın, ‘The Ball Method’ adlı kısa film için hazırladığı müzikle New York Uluslararası Film Ödülleri’nde (NYIFA) “En İyi Film Müziği Jüri Özel Büyük Ödülü”nün sahibi oldu.

23 yaşındaki Afro-Amerikan kimyager Alice Ball’un, 1915 Hawai’sinde tüm ırkçı ve cinsiyetçi engellere rağmen 10 yaşındaki cüzzamlı hastasına tedavi bulma çabasını anlatan ödüllü film ‘The Ball Method’ ile Rahman Altın; yine New York’ta düzenlenen Uluslararası Oniros Film Ödülleri’nden “En İyi Film Müziği Ödülü”, IMDb ile FilmFreeway’in en seçkin uluslararası kısa film festivallerinden biri olarak kabul ettiği Top Shorts’tan “En İyi Özgün Müzik Ödülü” ve Independent Short Awards’tan da “En İyi Özgün Müzik Platinyum Ödülü”nü kazanmıştı.

Hollywood filmlerinin müzik departmanlarında yer almasının yanı sıra Tom Hanks’in yapımcılarından biri olduğu HBO dizisi The Pacific ile NBCUniversal’ın tüm dünyaya dağıttığı Zafari gibi birçok dizi ve animasyonun da müziklerinde imzası olan sanatçı, aynı zamanda Amerikan Müzik Endüstrisi Akademisi üyesi ve Grammy Ödülleri’nde oy verme hakkına sahip.