kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde yeni sergi: Yolunuz Açık Olsun

9 Mayıs 2018

Rahmi M. Koç Müzesi, 26 Nisan – 17 Haziran 2018 tarihleri arasında ‘Yolunuz Açık Olsun’ adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide Kraliyet Macar Otomobil Kulübü’nün 1912 yılında düzenlediği yarışmanın birbirinden özel kareleri yer alıyor.

Kraliyet Macar Otomobil Kulübü’nün 1912 yılında Budapeşte-İstanbul arasında düzenlediği ilk resmi yarışmanın unutulmaz anlarına ışık tutan ‘Yolunuz Açık Olsun’ adlı sergi Macar Kültür Merkezi’yle eş zamanlı olarak Rahmi M. Koç Müzesi’nde de ziyarete açıldı.

Yaklaşık 2 bin kilometrelik yolculuğun en özel karelerinden oluşan sergide; Fransız DeDion- Bouton, Amerikalı Packard, İtalyan Fiat gibi dönemin üstü açık pek çok otomobil markası resmi geçit yapıyor. Yaz sıcağına rağmen yağış ve rüzgara karşı korunaklı giyinmek zorunda kalan 25 yarışmacının yaşadıkları gözler önüne seriliyor. 19 yarışmacının tamamlayabildiği turun ödül töreninden fotoğraflar da sergide yer alıyor.