kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Red Bull Art Around için açık çağrı

15 Şubat 2016

Red Bull Art Around ikinci yılında Moda’yı mesken tutacak. Hem de güzel bir sürpriz ile.

Kıyı köşe mekanları canlandırmak için, Red Bull Art Around 2016 projesi kapsamında Moda için tasarlıyoruz. 5-17 Mayıs tarihleri arasında Moda’da gerçekleşecek Red Bull Art Around projesi kapsamında üretimleri sergilenecek sanatçılardan biri bu yıl TAK-Kıyı Köşe işbirliği ile projeye dahil olacak.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için web sitesine bakabilirsiniz.

Nasıl Katılacaksınız?

8 Şubat’tan itibaren, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakülteleri bünyesinde lisans bölümlerinde hala öğrenci olarak bulunan, veya ilgili bölümlerden mezun olup mezuniyetinin üzerinden 2 sene geçmemiş olan herkes katılabilir. Katılımcı, 27 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek bilgilendirme toplantısına kadar 250 kelimeyi aşmayan kısa özgeçmişini web sitesindeki form üzerinden doldurarak açık çağrıya başvurabilir. Seçilen kıyı köşe, proje kapsamı ve projenin uygulanmasına dair diğer detaylar 27 Şubat’taki toplantıda açıklanacak. Bireysel ve ekip olarak başvuru mümkün; grup başvurularında ekipten bir kişinin ekip lideri olarak başvurması yeterli.

Beklenti

Seçilecek tasarım, tek bir alana yönelik olup, bütüncül ve Red Bull Art Around’un bir parçası olarak kendine yer bulacak. Proje önerilerinin, Moda ve çevresinin tasarım veya sanat aracılığıyla yorumlanması ilkesi doğrultusunda ve toplantıda detayları paylaşılacak, Mayıs ayında gerçekleştirilecek serginin çerçevesiyle uyum dahilinde düşünülmesi beklenmekte. Özgeçmişlerini göndermiş olan katılımcılar 27 Şubat’ta gerçekleşecek toplantıya katılarak açık çağrıya dair merak ettiklerini sorabilirler.

TAKdir

Projelerin teslim formatı ve yöntemi, 27 Şubat’taki bilgilendirme toplantısında açıklanacaktır.

Proje değerlendirme ve seçim süreci, Red Bull Art Around, TAK, ve proje küratöründen oluşan ekip tarafından yürütülecektir.

Seçilecek projenin belli olması sonrasında uygulanacak projenin tasarımcısı ve uygulamacı kurum arasında anlaşma yapılacaktır.

TAKvim

Ön Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2016 – 27 Şubat 2016
Toplantı – Soru & Cevap Toplantısı: 27 Şubat 2016 13.00 – 14.30 @TAK
Proje Teslimleri Son Tarih: 23 Mart 2016
Kazanan Projenin İlanı: 25 Mart 2016