kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Red Bull Warm Up başvuruları için son başvuru tarihi 3 Haziran

28 Mayıs 2020

Yeni sanatçıları destekleyen Red Bull Warm Up bu yıl tamamen dijital bir formatla sürüyor. 7 yıldır birçok müzisyen ve grubu ağırlayan, bu yıl ilk kez yalnızca dijital olarak sürdürülen proje, müziğe ilgili ve özgün müzik üreten herkese şans tanıyor. Kendi bestelerini ve performanslarını bir video aracılığıyla gösterecek olan katılımcılar, 3 Haziran 2020 tarihine kadar projeye başvurabilecek.

Türkiye’nin her yerinden katılımın gerçekleşeceği projede seçilen bir müzisyen ya da grup, kendi video klibine kavuşacak ve donanımlı bir müzik stüdyosunda kayıt alma şansı yakalayacak.

Yeni sanatçıları ve müzik türlerini destekleyen Red Bull Warm Up son yedi yıldır olduğu gibi bu yıl da yeni isimlere destek veriyor. Katılımcılardan kendi bestelerini maksimum dört dakikada sergileyecekleri bir video çekmeleri bekleniyor. Performansın özgün olmasını sağlayacak hayal gücü ise sınırlandırılmıyor.

Türkiye’nin her yerinden halk oylaması ile seçilen en iyi 10 müzisyen ya da grup finale kalacak. Jüri seçiminin ardından seçilen bir müzisyen ya da grup ise kendi video klibine kavuşacak. Aynı zamanda Red Bull’un desteği ile tam donanımlı müzik stüdyosunda kayıt alma şansı da yakalayacak.

Red Bull Warm Up’ta bugüne kadar The Kites, Yüzyüzeyken KonuşuruzNilipek., BubituzakNova NordaThe Away Daysİdil Meşe, Al’York, Ethnique Punch gibi birçok isim yer aldı.