kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Restore Film Günleri, Beykoz Kundura’da

4 Ağustos 2017

Daha önce birçok sinema filmi, televizyon dizisi ve video kliplere ev sahipliği yapan Beykoz Kundura​, bu yıl ilk kez düzenlenecek Beykoz Kundura Restore Film Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. 5 – 13 Ağustos 2017 tarihleri arasında, dünya sineması klasiklerinin restore edilmiş kopyaları ve arşivlerde saklı kalmış, yeniden keşfedilen filmler, sanatseverlerle buluşuyor.  

Yeni Kundura terasında restore filmler ve canlı müzik eşliğinde sessiz film gösterimlerinin yanında gösterimlerden önce program içeriğine uygun sohbetler ve DJ performansları da etkinlik kapsamında yer alıyor.

Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin ortak kurucusu ve sanat yönetmeni Nagehan Uskan küratörlüğünde hazırlanan programda, Beykoz Kundura’nın geçirdiği dönüşüme uyumlu bir biçimde temasında fabrika bulunan; hafıza, arşiv, yeniden kullanım ve hayata geçirme kavramlarıyla uyum sağlayan filmler yer alıyor.