kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Rethinking Heritage / Mirası Yeniden Düşünmek sergisi BLOK Art Space’te

11 Mayıs 2017

EFOLT Projects’in İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, 3Dörtgen ve BLOK art space işbirliği ile gerçekleştirdiği “Mirası Yeniden Düşünmek” adlı 3 boyutlu kolaj atölyesinin sonucunda ortaya çıkan nesneler​ 5 – 21 Mayıs 2017​ tarihleri arasında Cuma ve Cumartesi günleri 13.00 – 17.00 saatleri arasında BLOK art space Büyük Valide Han’da sergileniyor.

Sergi, atölye katılımcılarının tasarım süreçlerinde konu edindikleri sorunlar ekseninde hazırladıkları dijital modellerin fiziksel üretimlerinden oluşuyor. 3 boyutlu soyutlama ve kolaj teknikleri ile üretilen ve yeniden kullanılan dijital nesneler, fiziksellik olgusunu öznel ve sosyal değerler üzerinden yeniden anlamlandırılabilir mi? Fiziksellik, yeniden üretim ortamı sağlayan siber mecranın nesneleri üzerindeki deneyimsel aurayı nasıl etkiliyor ve biçimlendiriyor?

Sergi, katılımcının öznel ve sosyal değerleri olan nesnelerin dışavurumsal yöntemler ile nasıl bütünleştirmeye çalıştığı ve siber ortamın bu fiziksel deneyimi nasıl kendi koşulları içerisinde canlandırabildiğini göstermeyi hedef ediniyor.

Kürasyon ve Proje Koordinasyonu:​ EFOLT Projects (Atanur Andıç, Cansu Nur Şimşek)
Atölye Katılımcıları:​ Ahmet Bektaş, Alper Yazgan, Başak Haykırer, Çağlar Tozluoğlu, Deniz Beşer, Ece Elbeyi, Eda Emirdağ, Efe Özmen, Ezgi Güler, Fulya Çalışkan, Hazel Bahar Özmen, Ömer Özçelik

Proje Sponsorları ve Destekçileri:​ İstanbul Bilgi Üniversitesi, 3Dörtgen, BLOK art space

Dokümantasyon​: Caner Kayhan, Emre Tunçel, Erdem Başhan, Esen Tan