kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Rock Off Festivali 6 Temmuz’da Parkorman’da

5 Temmuz 2019

Türkiye’nin rock/metal alanına odaklanan sayılı müzik festivallerinden Rock Off, Birlikte Güzel ile bu yıl 6 Temmuz 2019 tarihinde Parkorman‘da gerçekleşiyor. Bir yıl aranın ardından yeniden dönen Rock Off festivali, bu yıl da birbirinden özel isimleri ağırlayacak.

Festivalde bu yıl Opeth, TEC, Undertakers, Pentagram ve daha pek çok rock grubu Parkorman’da sevenleriyle buluşacak.

Festival’de sahnenin ilk konuğu TEC olurken, ardından Türk Metalcore ve Melodik death metal grubu Undertakers sahne alacak. GÜRZ olarak kurulan, sonradan bugünkü hâline evrilen  ve Anadolu gamlarına bağlı kalan  İstanbullu death metal grubu Khepra’nın yanı sıra,  Southern Metal, Sludge Core tarzı bir beste grubu olan ve Türkiye’de türünün ilk örneği olan Ankaralı grup Black Tooth da Rock Off’un ilgi çekici grupları arasında yerini alıyor.

Rock Off Festivali’nin en önemli Türk grubu ise Heavy Metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline gelen Pentagram olacak. 30 yılı aşkın süredir müzik hayatını sürdüren Pentagram, son olarak sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ve grubun 30. yılına özel olarak 2017’de yayımlanan “Akustik” albümü ile kendini yeniden hatırlatmıştı.

Festivalde ayrıca, kendilerine “Epik, Folk, Metal” etiketini uygun gören Helsinki’li Fin folk metal grubu Ensiferum ve İsveç’in progresif metal türündeki en büyük gruplarından Opeth en dikkat çeken gruplar olarak sahnedeki yerini alacak.