kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Yaz Okulu başlıyor

10 Temmuz 2017

Sakıp Sabancı Müzesi, okulların kapanmasıyla beraber hem sanatsal yönden kendini geliştirmek hem de sosyalleşmek isteyen çocukları 10 Temmuz’dan itibaren yaz okulunda ağırlamaya hazırlanıyor.

SSM Yaz Okulu’nda çocuklar; sanat etkinliklerinden yogaya, dans atölyelerinden kampa, bilim ve teknoloji atölyelerinden pikniğe kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Cihangir Yoga eğitmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirilecek “Müzede Yoga” ile çocuklar, esneklik ve güçlerini arttırarak koordinasyon becelerini geliştirecek, “Müzede Kamp” etkinliğiyle çadır kurmayı öğrenerek, kampa ait ritüelleri gerçekleştirecek ve takım çalışmalarında aktif rol alacaklar. “Müzede Sanat” etkinlikleri, çocukları klasik Türk resminin iki öncü ismi Feyhaman Duran ve Selim Turan’ın eserleriyle buluşturacak. Ayrıca nu etkinlikte baskı, illüstrasyon, resim, heykel ve kukla çalışmaları gerçekleştirilecek. “Müzede Piknik” etkinliğinde Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) tarafından hazırlanan kutularla öğle yemeği yiyecek, “Müzede Dans” etkinliğiyle Swing İstanbul Lindy Hop Dans Atölyesi’nde swing müziği ile ritim duygularını geliştirecekler. “Müzede Bilim ve Teknoloji” atölyelerinde ise, çocukların öğrendikleri bilgilerden yola çıkarak kendi tasarımlarını ortaya çıkarmaları amaçlanıyor.