kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SAHA’dan “Contact Zones: Azov, Black and Caspian Seas” programı için açık çağrı

27 Ocak 2022

SAHA Derneği, kültürel alışveriş, ülkeler arası işbirliği ve bölgenin tarihsel bağlamı ile sanatına yönelik araştırmaları desteklemek üzere tasarlanan uluslararası değişim programı “Contact Zones: Azov, Black and Caspian Seas” kapsamında, Rusya Federasyonu’nda bulunan Golubitskoe Art Foundation’ın konuk sanatçı programı için açık çağrıda bulunuyor. Son başvuru tarihi 1 Şubat 2022.

Golubitskoe Art Foundation ve SAHA Studio’nun işbirliğinde yürütülen konuk sanatçı programı doğrultusunda Rusya’dan bir katılımcı SAHA Studio tarafından İstanbul’da ağırlanırken, Türkiye’den bir katılımcı da Golubitskoe Art Foundation tarafından Krasnodar bölgesinde yer alan Zarya Foundation’a bağlı sanat merkezinde eşzamanlı olarak misafir edilecek.

Başvuranların, Rusya ile Türkiye’ye ek olarak, bu ülkelerin ilişkilendiği coğrafi bölgenin tarih, sanat ve kültürleriyle ilgili disiplinlerarası karşılaştırmalı araştırma ve analizler sunabilecekleri, belirli dönem, tema veya olgulara yönelik projeler geliştirmeleri bekleniyor.