kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sakıp Sabancı Müzesi Yetişkin Eğitimleri devam ediyor

22 Ekim 2018

Sakıp Sabancı Müzesi’nin dünya edebiyatı üzerine edebiyatçı, yazar, şair ve çevirmen Prof. Dr. Cevat Çapan ile hayata geçirdiği Yetişkin Eğitimleri bu dönem de devam ediyor.

SSM’nin güz dönemi eğitim programları; Sabancı Holding’in katkılarıyla sanatseverlerle buluşan “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisine paralel olarak gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Cevat Çapan, “20. Yüzyılda Rusya’da Yenilikçi Edebiyat” konusunu, 20. Yüzyılın başında Rusya ve dünya tarihinin dönüm noktalarıyla ivme kazanan ve şekillenen sanat akımı Rus Avangardı’ndan ilhamla katılımcılara anlatacak. Çehov, Ahmatova, Mandelştam, Mayakovski, Meyerhold ve Pasternak gibi Rus edebiyatının önde gelen isimlerinden okumalara da yer verilecek derslerin ilk bölümü, 8 Kasım’dan itibaren 4 hafta boyunca Perşembe günleri 11.00-13.00 saatleri arasında SSM’de düzenlenecek.

Katılımcıların dünya edebiyatına dair detaylı bilgi sahibi olmasını sağlayan programda daha önce; Antik Yunan edebiyatından başlayarak “Antik Çağ Edebiyatı”, “Edebiyatta Ortaçağ ve Rönesans’a Geçiş”, “Edebiyatta Rönesans ve Aydınlanma Çağı’na Geçiş”, “Aydınlanma ve Devrimler Çağı’nda Edebiyat” olmak üzere dünya edebiyatının 4 farklı bölümü işlendi.

* Ders kapsamında yer alacak okumalar nedeniyle, eğitimlere sınırlı sayıda kayıt kabul edilecektir.