kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Salon, Live DMA Avrupa ağına katıldı

4 Ekim 2016

2010 yılında Nejat Eczacıbaşı Binası’nda (o zamanki adıyla Deniz Palas) kapılarını açan Salon, açıldığı günden bu yana İstanbul’un güncel müzikle olan ilişkisine yön veren mekânlar arasında yer alıyor. Salon, geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki konser mekânlarını bünyesinde toplamak ve desteklemeyi amaçlayan Live DMA “Linking Initiatives & Venues in Europe (Developing Musical Actions)” ağına katıldı ve diğer 15 mekânla birlikte söz sahiplerinden biri haline geldi.

2016 yılı itibariyle Avrupa’dan 200’den fazla festival ve 2000’den fazla performans mekânını bünyesinde bulunduran Live DMA, canlı müzik etkinliklerini profesyonel bir performans sanatı olarak teşvik eden, müzikal çeşitliliği destekleyen, yetenek gelişimine katkıda bulunan, festivaller ve mekânlar arasında bilgi ve tecrübe alışverişine imkân tanıyan, kâr amacı gütmeyen işlerin gerçekleştirilmesinde rol oynayan ve mekânların temsili için veri toplayan bir uluslararası ağ.

Salon, bu ağın bir parçası olarak Avrupa’daki birçok performans mekânı ile iletişimde bulunma, çeşitli fonlardan faydalanma ve kamu kuruluşlarıyla iletişim hakkında danışmanlık alma gibi birçok olanaktan yararlanma fırsatı yakalayacak.