kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SALT Ankara ve Torun iş birliğinde Sanatçı Yayınları Atölyesi

15 Kasım 2018

SALT Ankara ve sanatçı inisiyatifi Torun iş birliğinde 1 – 4 Aralık 2018 tarihleri arasında Sanatçı Yayınları Atölyesi: KGA-I, gerçekleştiriliyor. Atölyeye son başvuru tarihi 21 Kasım.

Atölyede, sanatçı yayınlarının tasarım ve üretim süreçleri incelenecek. Atölyeye seçilen altı katılımcı, işlerinde özgün tipografik yorumların ön plana çıktığı Amir Jamshidi; yayımladığı kitaplar ciltleme, kağıt seçimi ve farklı dikiş yöntemleriyle dikkati çeken Ata Kam ve birçok sanatçıyla edit, kurgu ve tasarım alanlarında ortaklaşa işler üreten Okay Karadayılar eşliğinde projelerinin kitaplaştırılması için çalışacak.

Başvuru için iletişim bilgileri, katılım amacı ve planlanan proje fikrinin detaylarına dair bir metin ile projeden görseller içeren bir dijital portfolyo bağlantısını 21 Kasım’a kadar iletilmesi gereklidir. Torun ekibi ve atölye yürütücülerinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek katılımcılar 24 Kasım’da e-postayla bilgilendirilerek davet edilecek. Program dili Türkçe’dir. Katılım ücretsizdir. Katılımcıların atölyede kullanacağı malzemeyi temin etmesi beklenmektedir.