kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SALT’tan yeni bir çalışma: “SALT Araştırma’yı Bir Bilene Sorun”

20 Mart 2020

SALT, yapıları tedbiren kullanıma kapalıyken çevrimiçi içeriğiyle uzaktan hizmet vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda başlatılan “SALT Araştırma’yı Bir Bilene Sorun” çalışmasıyla arşiv koleksiyonları hakkında kullanıcı sorularını cevaplıyor.

Sorular, SALT Araştırma ve Programlar ekibinin yanı sıra, aralarında Ümit Fırat Açıkgöz, Faruk Alpkaya, Ahu Antmen, Pelin Derviş, Ahmet Dönmez, Ulaş Karakoç, Vasıf Kortun, Taybuğa Aybars Mamali, Aslı Odman, Waseem Ahmad Siddiqui, Bülent Tanju, Gizem Tongo, Murat Tülek ve Murat Yümlü’nün de bulunduğu bir grup gönüllü araştırmacı, eğitmen ve uzman tarafından cevaplandırılacak. Belge ve arşivlere ilişkin sorular bu form veya salt.research@saltonline.org üzerinden iletilebilir.


SALT Araştırma koleksiyonları, “Sanat”, “Mimarlık ve Tasarım”, “Kent, Toplum ve Ekonomi” başlıkları altında 1.840.000 dijital arşiv belgesini archives.saltresearch.org adresinde bir araya getirir. Kurumun web sitesi saltonline.org, 2011’den bu yana gerçekleştirilen yazılı ve görsel üretimler hakkında detaylı bilgiler içerir. Bu siteden ayrıca, SALT ve üyesi olduğu L’Internationale müzeler konfederasyonunun e-yayınlarına, SALT’ın kapsamlı web projeleri ile sergi, program ve arşivleriyle bağlantılı blog yazılarına erişilebilir. Geçmiş konuşma, söyleşi, sunum, konferans ve performansların video kayıtlarını ise SALT’ın YouTube kanalından izlemek mümkün.