kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sanat Yazarlığı ve Telif Hakları konuşması Kasa Galeri’de

13 Şubat 2017

AICA Türkiye, 14 Şubat Salı günü saat 18.00‘de Kasa Galeri‘de, Avukat Cem Manacıoğlu‘nun konuşmacı olarak katılacağı “Sanat Yazarlığı ve Telif Hakları” başlıklı bir konuşma düzenliyor.

Avukat Cem Manacıoğlu, telif hakları özelinde sanat yazarları ve sanat eleştirmenlerinin sorumlulukları, hakları ve karşılaştıkları sorunlar üzerinden bir konuşma yapacak ve karşılaşılan sorunlara karşı hukuki yollar ile çözüm önerileri konusunda bilgi verecektir. Etkinlikte, varolan son dönem vakalar ve örnekler üzerinden katılımcıların sorularına yanıtlar aranacaktır.


Cem Manacıoğlu, 2006’da ODTÜ, Tarih bölümünden 2010 yılında İÜ Hukuk Fakültesi’den mezun oldu. 2010 yılından beri Alkan Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaktadır. Her türlü hukuki uyuşmazlık ve davada avukatlık ve hukuki müşavirlik yapan Manacıoğlu, Şirketler, Deniz ve Kara Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Patent ve Haksız Rekabet ile Şahıs Hukuku’na dair davalar üstüne uzmanlaşmıştır. Yönetim Kurulunda başkanlık da yaptığı çeşitli derneklerde üyeliği bulunmaktadır.