Sanata Bi Yer Platformu’ndan yeni sergi

22 Haziran 2018

Doğuş Grubu’nun sanata yönelik sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in “Sanata Bi Yer Sergi ’18” başlıklı 2. karma sergisi, 22 – 24 Haziran 2018 tarihleri arasında bomontiada’da gerçekleşiyor.

bomontiada avlu’da bir pop-up sergi ve eş zamanlı olarak Leica Gallery İstanbul’da gerçekleşecek olan “Sanata Bi Yer 18″ sergisi, sanat eğitimine devam etmekte olan öğrencilerin çalışmalarına yer veriyor. Farklı üniversitelerden 25 öğrencinin çalışmalarına yer veren seçkide resim, heykel, fotoğraf, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerde üretilen işler sergilenecek. “Sanata Bi Yer” seçici kurulu tarafından titizlikle bir araya getirilen çalışmalar farklı temalar etrafında şekilleniyor.

“Sanata Bi Yer’’ platformu 2015 yılından bu yana güzel sanatlara ilgi duyan ve bu alanda eğitim alan genç sanatçı adaylarına görünür olma ve çalışmaları için yeni alanlar yaratmanın önünü açıyor. Çalışmalarını doğru yerde, doğru kişiler ile buluşturmak isteyen genç sanatçı adaylarına, işlerini sergileyebilecekleri ve ulaşılabilir olacakları alternatif mekanlar yaratıyor.

Sanata Bi Yer platformunda web sitesine kayıtlı 900’ü aşkın üye ve 3.500’den fazla çalışma bulunuyor. Her geçen yıl büyümeye devam eden bu aileden 300 öğrencinin, 400’ü aşkın çalışması Doğuş Grubu’na bağlı restaurant, showroom ve festival alanlarında sergilenirken 60’ı aşkın çalışma ise bu yolculukları sonucunda yeni evlerine ulaştı.