kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Sanatçılar için Kendini Anlatma ve Sanat Piyasasına Giriş” Çevrimiçi Seminer – Atölye Programı

29 Haziran 2020
Proje geliştirme ve koordinasyonu Begüm Tatari’nin üstlendiği K2 Güncel Sanat Merkezi ve Galeri A Güncel Sanat Merkezi ortaklığında, Kültür için Alan desteğiyle hayata geçirilen Sanatçılar İçin Kendini Anlatma ve Sanat Piyasasına Giriş çevrimiçi seminer ve atölye programı 8 Temmuz – 2 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Program, özellikle görsel sanatlar alanında aktif olan İzmir’den genç/yeni sanatçıların, portfolyo/eserleri hakkında metin hazırlama ve kendilerini tanıtma becerilerinin geliştirilmesi, yetkin kişilerin deneyimlerinden yararlanarak sanat piyasasının aktörleri ve işleyişi hakkında bilgi edinmeleri için platform yaratıyor. Program sayesinde katılımcıların hedeflerine ve orta/uzun vadede ulusal ve uluslararası izleyici kitlelerine erişmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri edinmeleri amaçlanıyor.

Toplam 7 seminer ve 1 atölyeden oluşan program kapsamındaki atölye; Montclair Eyalet Üniversitesi, Nesin Sanat Köyü, amberPlatform ve 4×4 Sanatçı Rehberlik Programı işbirliğinde düzenleniyor.
Seminerlere katılım ücretsiz olup tüm seminerler, K2 Güncel Sanat Merkezi’nin YouTube kanalından canlı olarak yayınlanıyor. Seminerler için kayıt yaptırmak gerekmiyor. Katılımın ücretsiz olduğu atölye için 20 kişilik bir kontenjan bulunuyor.
Seminer Programı
• Başarılı Bir Sanatçı Olmanın Gerekleri*
8 Temmuz
Evelien Kunst
• Sanat Piyasasına Giriş
10 Temmuz
Prof. Dr. Aylin Seçkin
• Sanatçılar için Kariyer Yolu
11 Temmuz
Prof. Dr. Aylin Seçkin
• COVID-19 Salgınının Sanat ve Kültür Üzerindeki Etkisi*
13 Temmuz
Luigi Galimberti
• Türkiye’de Küratöryel Pratikler ve Küratör-Sanatçı İlişkileri
17 Temmuz (I. Bölüm)
18 Temmuz (II. Bölüm)
Derya Yücel
• Sanatçılar Çalışmalarını Nasıl Tanıtmalı*
1 Ağustos 2020
Evelien Kunst
*İlgili seminerler İngilizce verilecek olup, yayın esnasında İngilizce-Türkçe tercüme sağlanacaktır.
Atölye Programı
• Sanatçılar için Portfolyo Geliştirme Atölyesi
20-30 Temmuz 2020
Işın Önol, Dr. Livia Alexander, Ekmel Ertan
Son başvuru tarihi: 3 Temmuz 2020