kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sanatorium Art Dubai 2021’de yer alıyor

29 Mart 2021

Art Dubai’nin 14. edisyonu 29 Mart – 3 Nisan 2021 tarihleri arasında Dubai International Financial Centre’da gerçekleşecek. Fuarın 14. edisyonu, 31 ülkeden 50 galeriyle uyarlanmış bir formatta gerçekleşecek ve şehrin çok kültürlü kimliğini yansıtacak.

Fuar, çok çeşitli sanat eserleri, sanatçılar ve uygulamalar ile sergileyecek. Art Dubai 2021, katılımcılar ve ziyaretçiler için güvenli, emniyetli ve esnek bir ortam yaratan bir yapıda gerçekleşmeyi hedefliyor. Fuara Türkiye’den Sanatorium da katılıyor.

SANATORIUM, kurulduğu günden bu yana hem ulusal hem de uluslararası düzeyde birçok sergi gerçekleştirdi. Daha sonra bir galeriye dönüşerek, birçok ulusal ve uluslararası fuara katılma ve galerinin temsil ettiği sanatçıların da dâhil olduğu birçok küratöryel karma sergiye ev sahipliği yapma fırsatı buldu. SANATORIUM, işbirliği yaptığı sanatçıları seçerken belirli bir teorik çerçeve izlemez. Temsil ettiği sanatçılar arasında tutarlılık aramaktansa, her sanatçının pratiğinin tutarlılığına önem verir. Bununla birlikte SANATORIUM’un temsil ettiği sanatçıların sanat pratiklerini genel olarak eleştirel düşünme ve deneyime dayandırdıkları söylenebilir. Galerinin ana misyonlarından biri, bazen birbiriyle çelişse de entelektüel yaklaşımlara alan sunan bir platform olarak hizmet etmektir.