kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Sanatta Dijital İçerik: Uğraklar ve İmkânlar konuşması” SALT’ta

7 Kasım 2017

SALT Galata, 8 Kasım Çarşamba günü saat 19.00‘da sanatçılar Ali Miharbi ve Kaan Müjdeci‘nin Sanatta Dijital İçerik: Uğraklar ve İmkânlar başlıklı bir sunuma ev sahipliği yapıyor.

Dijital içerikler sanatçılara ne gibi yeni ifade imkânları sunuyor? Sanatçı Ali Miharbi ile yönetmen ve sanatçı Kaan Müjdeci dijital içeriklerin kullanımı ve yaygınlaştırılmasının sanat pratiklerinde yol açtığı dönüşümleri değerlendirecek.


Miharbi, internet üzerinde veya internetten yararlanarak ürettiği işler odağında, dijital çağda bilginin akışı ve sızdırılması konularıyla bu bağlamda karşılaşılan sorunları irdeleyecek. Müjdeci’nin takip eden sunumuysa 54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nden “Ulusal Yarışma” kategorisinin çıkarılması kararına tepki göstermek amacıyla bir sanat işi olarak kurguladığı web sitesine odaklanacak.

Ali Miharbi‘nin grafik, fotografik ve heykelsi üretimlerden canlı veya kayıtlı verilerle işleyen dinamik sistemlere kadar uzanan işleri mekân ve dil arasında bağlantı kurmayı amaçlar.

Kaan Müjdeci‘nin 2014 yapımı Sivas filmi, 71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandı, 88. Akademi Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Türkiye’nin adayı oldu. İguana Tokyo adlı filmi üzerine çalışıyor.