kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ve Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

4 Nisan 2022

Baba Sahne tarafından verilen ve pandemi nedeniyle iki yıldır ara verilen Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, bu yıl 13. kez sahiplerini buldu.

1 Nisan 2022 tarihinde Baba Sahne’de gerçekleşen davette, 13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ve Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması’nın ödülleri de sahiplerine takdim edildi.

Usta oyuncunun vefatının ardından her yıl doğum gününde verilen Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, iki yıllık zorunlu aranın ardından düzenlenen gecede, 13. kez sahiplerini buldu. Kazananlara ödüllerini Müjdat Gezen ve Şevket Çoruh’un takdim ettiği gecede Zerrin Tekindor, En İyi Kadın Oyuncu, İlyas Özçakır ise En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine lâyık görüldü. En İyi Oyun Yönetmeni ödülünü kazanan Güray Dinçol adına ödülü Ece Zeynep Taşkın, En İyi Oyun seçilen “Kalabalık Duası”nın ödülünü ise oyunun yazarı Volkan Çıkıntoğlu aldı.

Baba Sahne’nin oyun yazarlarının teşvik edilmesi, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesi amacıyla 2019 yılında düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ertelenen Oyun Yazma Yarışması’nın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Seçkin Selvi, Ayşenil Şamlıoğlu, Özen Yula, Selen Korad Birkiye ve Tilbe Saran’dan oluşan seçici kurulun yaptığı titiz değerlendirmeler sonucunda yarışmanın birincisi “Rindlerin Akşamı” adlı eseriyle Onur Ümit olarak belirlendi. Yarışmada ikincilik ödülünü “Empati Odası” adlı eseriyle Öznur Babur, üçüncülük ödülünü ise “Yanyana İki Nokta” adlı eseriyle Ayşegül İnan Gürer aldı. Kazananların ödülleri Seçkin Selvi ve Şevket Çoruh tarafından takdim edildi.