kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Seçil Yaylalı kişisel serigisi ile rum46’da

11 Haziran 2018

Sanatçı ve küratörlerden oluşan bir kolektif olan rum46, 7 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Room for Improved Futures” projesi kapsamında Seçil Yaylalı’yı ağırlıyor. Kişisel sergi yapmak üzere rum46 tarafından davet edilen Seçil Yaylalı’nın yeni eser üretimine SAHA destek verdi.

Sanatçının “Collect-ive-ing” projesi, insanların kendi kimliklerini tanımladıklarını görsel sembolleri araştırmayı hedefliyor. Bu semboller kişilerin anavatanına, tarihine, kültürüne veya herhangi başka bir kişisel özlemine bağlı olabilir. Tarih öncesi medeniyetlerde olduğu gibi, bu sembollerle bir logografi (anlamı olan işaretler) oluşturulur. Seçil Yaylalı, bu sembollerin belirli bir toplumun ait olduğu bölgeyle olan bağına ipuçları verdiğine inanıyor.


Collect-ive-ing projesi ilk olarak farklı coğrafyalardan toplanan logografilerle Aarhus’un çok-kültürlü bir bölgesi olan Gellerup’da gerçekleşti. Bu logografları biraraya getirerek oluşturulan şablonlar ise Kopenhag’da, Cross Cuts Alternative Art Fair’de ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.