kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Şehir Ezmesi // City Paste sergisi Closet Circuit’ta açılıyor

11 Mart 2016

Kültür üzerinden sosyal değişim yaratmak için projeler geliştiren ve küçük çaplı projeleri destekleyen, sürdürülebilirliği her zaman ön planda tutan bir sergi alanı olan Closet Circuit, Karaköy odağında şehrin çehresindeki değişimi, bu değişimin insanların hayatındaki etkisini ve bu değişime ilişkin duyulan sorumluluk duygusunu konu alan Şehir Ezmesi // City Paste sergisine ev sahipliği yapıyor.

11 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergi, mekanın ortak direktörleri Paul Brownlee ve Jessica Sim ve görsel sanatçı Gabrielle Reeves tarafından hazırlanan bir dizi resim, çizim, baskı ve yaratıcı bilgi görsellerinden oluşuyor. Sanatçılar yapıtları aracılığı ile ziyaretçilerin kafasındaki modern İstanbul algısını gözden geçirmelerini sağlıyor.

Şehir Ezmesi // City Paste, ziyaretçilere İstanbul’u İstanbul yapan katmanları ve o katmanların arasında gizlenmiş güzellikleri daha yakından inceleme şansı sunuyor. Özellikle de limanları, ortak çalışma alanları, hırdavat ve balık dükkanları, balık ekmekçileriyle olduğu kadar sanat sergileri, kafeleri ve gelişen otelleriyle İstanbul’un bugüne kadar en çok dönüşüm geçirmiş semtlerinden biri olan Karaköy’ü keşfetme olanağı veriyor.

image2