kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Selector PRO Uluslarası Müzik Forumu’nda Türkiye’den isimler

16 Şubat 2022

British Council’ın Ukrayna’da beş senedir devam eden müzik eğitimi ve iş bağlantıları oluşturma platformu Selector PRO tarafından 18-19 Şubat 2022 tarihlerinde Selector PRO Uluslarası Müzik Forumu‘nun ikincisi dijital olarak düzenleniyor. Bu yılki forum, müzik endüstrisinin devam eden ve yaklaşmakta olan sorunlarını ele alırken aynı zamanda müzik topluluğunun gücünü ‘sürekli değişen yeni normal’i tanımlamaya ve bir adım önde olmaya çağırıyor.

Katılımcılarına, atölye çalışmalarına, profesyonel konuşmalara ve iş bağlantıları geliştirme etkinliklerine dâhil olma fırsatı sunan foruma; Birleşik Krallık, Ukrayna, Gürcistan, Hindistan ve daha birçok ülkeden sektör lideri konuşmacılar katılıyor. Forumun bu yılki konuşmacıları arasında Türkiye’den Beril Sarıaltun ve Elif Cemal de var.

Selector PRO forumu, Birleşik Krallık, Avrupa ve Orta Asya’dan önde gelen sektör profesyonellerini bir araya getiriyor ve 8 farklı moderasyonlu panele ev sahipliği yapıyor. Türkiye’den WOW İstanbul müzik programlamasının küratörlerinden biri olan Elif Cemal ve WOW Sesler’in ‘Benim Şehrim Benim Sesim’ projesinin küratörü Beril Sarıaltun’un da konuşmacı olarak katılacağı forumda, işbirlikleri, etkili zaman yönetimi, çevrimiçi ekip oluşturma zorluğu, izleyici katılımı, çevrimiçi platformda para kazanma ve çok daha fazlasına yönelik yeni yaklaşımlar ele alınacak.

Manchester Uluslararası Festivali’nden Jane Beese, Birleşik Krallık’tan Playbook Artist’ten Paul McGivern ve Türkiye’den Beats by Girlz’den Beril Sarıaltun, pandemi sürecinin sektöre etkisini tartışacak  ve uzaktan işbirlikleri ile ilgili olumlu deneyimlerini paylaşacak. Birleşik Krallık’ın 5G Festivali’nden Donna Close, ilgi çekici hibrit etkinlikler üreten sektördeki son gelişmeleri tartışacak ve kendisine, sanatçıların izleyicilerle nasıl daha iyi etkileşim kurabilecekleri ve eğlendirebilecekleri hakkında konuşacak olan Reface’den Ukraynalı Anton Volovyk eşlik edecek. Birleşik Krallık’tan DJ Jvoty moderatörlüğünde, Step Music Management’tan Ellie Giles, Masterskaya’dan Ukraynalı Anastasiya Babicheva ve psikolog Vera Kravchenko, panelde internet tabanlı nefretle başa çıkma konusunu ele almak için bir araya gelecek. Birleşik Krallık’ın Go 2 Ajansı’ndan Shauni Caballero, dijital müzik pazarındaki ivmeyi göz önünde bulundurarak telif hakkı sorunlarını ele alacağı atölyeye liderlik edecek. Atölyede, yaratıcı çevrimiçi içeriğin ‘kural kitabı’ ve üçüncü şahısların çalışmanızı izinsiz kullanması durumunda neler yapılabileceğine dair konulara ışık tutulacak. Ukrayna’daki Music Export Ukraine / Soundbuzz’dan Dartsya Tarkovska’nın moderasyonunu üstlendiği ‘Strategic management of your music team’ başlıklı panelde ise Birleşik Krallık’tan Association of Independent Music – AIM ve Unstoppable Music Group’tan Ben Wynter ve Step Music Management’tan Ellie Giles ile Türkiye’den bağımsız programlamacı Elif Cemal yer alacak.