kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

self-service art’tan atölye

27 Eylül 2017

İstanbul merkezli bir deneyim aktarım alanı olan self-service art, Ayça Ceylan ve Pınar Derin Gençer küratörlüğünde; belirlediği temaları performans, atölye, sergi ve sanatçı konuşmaları üzerinden inceliyor. “hatırlamak-unutmak” teması kapsamında Orkunt Turgay’ın atölye yürütücülüğünü üstlendiği “Düşüncelerin Gerçekleşmesine Aracılık Eden Mekân Kavramının Bellekteki Davranışsal ve Algısal Yansımaları”, başlıklı atölye 30 Eylül 2017 günü 15.00 – 19.00 saatleri arasında Studio-X İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Atölyede katılımcılar, mekânda geçirilen zamanı, edinilen deneyimi analiz ederek düşüncenin bir mekan içerisinde nasıl şekillendiğini ve söz konusu mekana nasıl yansıdığını inceleme imkanı bulacak. Mekanın somut ve soyut niteliklerinden yola çıkarak, duygularımızın etkisiyle mekana dair bazı şeyleri nasıl “hatırladığımız” ve bazı şeyleri de göz ardı ederek nasıl “unuttuğumuz” deneysel bir süreçten geçecek.

Atölyeye katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Atölyelere kayıt yaptırmak ve gerekli malzemelerle ilgili bilgi almak için selfserviceart@gmail.com adresine yazabilirsiniz.