kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Seminer: “Sanatın Çocuk Gelişimine Katkısı Üzerine Ailelerle Sohbetler”

20 Mayıs 2021

Akbank Sanat, 23 Mayıs 2021 tarihinde 17.00 – 19.30 saatleri arasında “Sanatın Çocuk Gelişimine Katkısı Üzerine Ailelerle Sohbetler” başlıklı bir seminere ev sahipliği yapıyor. Seminer, anne ve babaları sanat eğitiminin çocuklar üzerindeki etkisini keşfetmeye davet ediyor. Sanat eğitiminin olağanüstü potansiyelini hatırlatmayı hedefleyen bu seminer ile aileler, çocuklarının yaratıcılıklarını nasıl olumlu yönde etkileyebilecekleri konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan‘ın çevrimiçi gerçekleştireceği seminerde; çocukların sanat yaparken hayal güçlerinin nasıl kısıtlandığı, çocukların yaratıcılıklarına engel teşkil eden durumlar ve bu olası durumların nasıl aşılabileceği, çocukların sanat yaparken nasıl özgür olabileceği gibi konular ele alınacak. Program “Sanat nedir?” sorusuyla başlayacak ve insanlık tarihinin mağaralarda başlayan sanat macerasından yola çıkarak günümüze, eğitime ve çocuklara dair çok farklı, renkli, eğlenceli bir yolculuğu ebeveynlerle tanıştıracak.