kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sevil Dolmacı Art Gallery Ergin Çavuşoğlu’nun temsiliyetini üstlendi

15 Nisan 2022

Sevil Dolmacı Art Gallery, Nisan 2022 itibariyle sanatçı Ergin Çavuşoğlu‘nun temsiliyetini üstlendiğini duyurdu. Bulgaristan doğumlu Ergin Çavuşoğlu Sofia National School of Fine Arts ile Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans derecesini Goldsmiths College, Londra’da ve doktora derecesini Portsmouth Üniversitesi’nden aldı.

Çavuşoğlu 2003 yılında 50. Venedik Bienali Uluslarası Sanat Sergisi’nde Türkiye Pavyonu’nda ülkemizi temsil eden iki isimden biri oldu. Çavuşoğlu’nun eserleri ve yerleştirmeleri mekân, eşik, hareketlilik ve kültürel üretim koşulları fikirlerini sıklıkla keşfeden kavramların merkezinde yer alıyor. Sanatçının pratiğinin bağlamsal çerçevesi, sosyo-kültürel arazileri ve insan coğrafyalarını inceliyor. Çavuşoğlu’nun çalışmaları sıklıkla havaalanları, su yolları, pazar yerleri, tarihi yerler ve ulusal sınırlar gibi kentsel ortamların ara mekânlarıyla ilgilenir.