kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sevil Dolmacı Art Gallery Evren Sungur’un temsiliyetini üstlendi

20 Mayıs 2022

Sevil Dolmacı Art Gallery, Nisan 2022 itibariyle sanatçı Evren Sungur’un temsiliyetini üstlendiğini açıkladı. İstanbul doğumlu Evren Sungur (1980) Yeditepe Üniversitesi’nde Mimarlık ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Heykel eğitimi aldı.

Resminde temel olarak insanı konu edinen Sungur, kavramsal çerçevesini insanlığın doğası, evrimi, varoluşunun ve medeniyetinin sorgulanması olarak belirler; bunlara bağlı olarak motivasyonunu insanın davranışsal özellikleri, aklı ile içgüdüleri arasındaki çift karakterlilik, toplumsal düzeni belirleyici kadın-erkek ilişkileri, kuşaklararası rekabet ve kültürel/siyasal geçmişinden alır.

2014’te Thames & Hudson tarafından yayımlanan “100 Painters Of Tomorrow’’ adlı kitapta çalışmalarıyla yer alan Surgun, yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli fuara katıldı. İstanbul ve Londra’da çeşitli grup sergilerinde bulunan sanatçı çalışmalarına, İstanbul, Kadıköy’deki atölyesinde devam ediyor.