kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sevil Dolmacı Art Gallery’den iki yeni sanatçı temsiliyeti

17 Temmuz 2020

Sevil Dolmacı Art Gallery, Temmuz 2020 itibariyle sanatçılar Nejat Satı ve Bahar Oganer‘in temsiliyetini üstlendi. Sanatçıların son dönem üretimleri Beşiktaş, Abbasağa’da bulunan yeni galeri mekânında görülebilir.

Nejat Satı, 9 Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Kariyeri boyunca beşten fazla kişisel sergi gerçekleştirmiş olan sanatçı; Hong Kong, İsviçre ve İngiltere gibi birçok farklı ülkede önde gelen sanat fuarlarında ve sergilerde eserleriyle yer aldı. Katar, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de önemli özel ve kurumsal koleksiyonlarda eserleri olan sanatçı, imzası haline gelen “gel medium” malzemesini kullanımıyla öne çıkıyor.

1980 yılı Ankara doğumlu Bahar Oganer, 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Beş solo sergi gerçekleştiren sanatçı, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de birçok karma sergide eserleriyle yer aldı. İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu’nda eseri bulunan sanatçı, yurt içinde öne çıkan özel koleksiyonlarda da eserleriyle yer alıyor.