kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SEYAP’tan yeni bir platform: “New Turkish Films”

28 Aralık 2020

SEYAP, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle “Festivaller İstanbulda” programının bir insiyatifi olarak New Turkish Films sitesini hayata geçirdi. 

Yeni Türkiye filmlerinin uluslararası platformlarda görünürlüğünü artırmak amacıyla atılan adımlardan biri olan New Turkish Films sitesi Türkiye’de yapılan filmleri yapım yıllarına göre arşivleyerek bir veritabanı oluşturuyor. Bu sayede hem Türkiye sinemasında yapılan filmlerin özenli bir kaydı tutulacak hem de uluslararası sektörün ihtiyaç duyduğu bir portal olarak hizmet verilecek.

Türkiye sinemasının en yeni yapımlarına ilişkin İngilizce olarak geniş bilginin yer alacağı platformun uluslararası işbirlikleri için aracılık yapması da amaçlanıyor.

Türkiye sinemasının tüm renklerini ve çeşitliliğini temsil etmeyi hedefleyen New Turkish Films sitesi, “Festivaller İstanbulda” programında yer almak isteyen tüm yapımcı ve yönetmenlere açık.