kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sharjah Art Foundation 2018 Production Programme ödülünün sahipleri açıklandı

22 Mart 2018

Sharjah Art Foundation, 2018 Production Programme ödülünün sahiplerini açıkladı. Yeni çalışmalarının üretimini desteklemek için verilen toplamda 200.000 dolarlık ödülün sahipleri; Mounira Al Solh, Doa Aly, Fatma Belkıs ve Onur Gökmen, Taus Makhacheva, Joe Namy ve Ghassan Salhab.

Production Programme bu yıl beşinci döneminde, sanatçılara hem deneyimler için bir platform hem de yeni projeler üretmek için kaynak sunuyor. Ödül sahipleri, heykel, sanatçı kitapları, karışık medya, enstalasyon ve performansın dahil olduğu çok kapsamlı medyayı içeren projelerini geliştirmek, üretmek ve sunmak için kurumla birlikte yakın çalışma içinde olacaklar.

2018 ödül sahipleri, Sharjah Art Foundation başkanı ve direktörü Sheikha Hoor Al Qasimi’nin yanı sıra, Contemporary Art Festival SESC_Videobrasil baş küratörü ve direktörü Oliveria Farkas ve bağımsız küratör ve SPOT Contemporary Art Projects’in eş kurucusu Zeynep Öz’den oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi.