kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sharjah Art Foundation’dan açık çağrı

13 Mayıs 2019

Sharjah Art Foundation (SAF), FOCAL POINT Publishing Grant‘in başlatıldığını duyurdu. Vakıf, bireysel kitap ve basım projelerini desteklemek için toplam 30.000 dolar tutarında iki veya daha fazla hibenin yanı sıra uzun süreli kitap yayınlama ve diğer basılı yayınlar için bağımsız yayıncılık platformları da sunuyor.

Hibe alan kişiler çalışmalarını, Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgeleri ve dünyadaki yayıncılar tarafından çeşitli basılı materyaller ve ürünler sunmaya adanmış Sharjah Art Foundation’ın yıllık sanat kitabı fuarı olan FOCAL POINT 2019’de sunma fırsatına sahip olacak. FOCAL POINT Publishing Grant başvuruları için son tarih 8 Haziran 2019.

İkinci edisyonu 14 – 16 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek FOCAL POINT, bölgesel ve uluslararası sanatçıları ve yayıncıları, müzakereleri, gösterimleri, kitap tanıtımlarını, açık stüdyoları ve temalı eğitim atölyelerini gösteren bir program eşliğinde bireysel veya düzenlenmiş bölümlerde çalışmalarını sunmaya davet ediyor. Disiplinlerarası yayıncılığın temeline hitap eden FOCAL POINT, çok sayıda kurulu yayınevinin yanı sıra bağımsız ve alternatif yayıncılık uygulamaları ile sanat yayıncılığına geniş bir bakış açısı sunarak bir boşluğu dolduruyor.