kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sharjah Art Foundation’dan sanatçılar ve küratörler için açık çağrı

2 Aralık 2019

Sharjah Art Foundation, sanatçılar ve küratörler için iki ayrı açık çağrıda bulunuyor. Programlardan ilki, Air Arabia ortaklığında her yıl gerçekleşen Curator in Residence, ikincisi ise bu yıl 11. kez gerçekleştirilen Production Programme.

Sharjah Art Foundation, Air Arabia Curator in Residence programı ile, dünyanın dört bir yanındaki küratörlere çalışmalarını ve fikirlerini toplayabilecekleri ve paylaşabilecekleri bir yer sağlıyor. Programın küratöryal araştırma ve sergi yapımı özel desteği ile bu uygulamayı genişletiliyor. Program küratörlere Sharjah’da ikamet etme ve Sharjah Art Foundation’da sunulacak bir sergi düzenleme fırsatı sunuyor. Rezidans boyunca, seçilen küratörler araştırma yapacak ve araştırmalarını ilerletmek için Air Arabia’nın Sharjah’dan dünyadaki 70 şehre giden uçuş ağındaki hedeflere seyahat için destek alacaklar. Dünyanın dört bir yanından adaylar başvuru için davet ediliyor. Programa son başvuru tarihi 12 Aralık 2019.

Sanatçıları odağına alan Production Programme ise çeşitli ortamlarda çalışan sanatçıları, sanatın ne olduğu ve nasıl yaşanabileceği konusundaki anlayışımızı değiştirebilecek iddialı projeler önermek üzere davet ediyor. Bu başvuru döngüsünde toplam 200.000 ABD Doları hibeye ulaşılabilir. Production Programme için son başvuru tarihi 10 Ocak 2020.