kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sharjah Film Platform için açık çağrı

21 Mayıs 2019

Sharjah Art Foundation, bu yıl 2. edisyonu düzenlenecek Sharjah Film Platform (SFP) için açık çağrıda bulunuyor. Seçilen filmler, 11 – 21 Aralık 2019 tarihleri arasında Sharjah Art Foundation’ın açık hava sinemalarındaki film gösterimlerinde yer alacak. Açık çağrı için son başvuru tarihi 1 Haziran 2019.

Sharjah Film Platform, Birleşik Arap Emirlikleri ve çevresindeki bölgede film yapımını desteklemek için bir kaynak olarak 2018 yılında başlatılan bir Sharjah Art Foundation girişimi. Film programına ek olarak, SFP, diğer iki ana bileşeni destekliyor: atölye çalışmaları ve tartışmalar içeren bir kamu programı ve kısa film üretimi hibe alıcılarının filmlerinin öncülleri.

Açılış SFP’si 40’tan fazla ülkeden gelen ve 30’dan fazla dilin temsilci olduğu yerel, bölgesel ve uluslararası film yapımcıları tarafından yapılan 140’tan fazla kısa ve uzun metrajlı kurmaca, belgesel ve deneysel film içeriyor. Program aynı zamanda jüri üyelerine ödüller, film ve VR alanındaki en yeni teknik ve teoriler ve sanatçılar için hibe fırsatları gibi geniş bir konu yelpazesinde konuşma ve atölye çalışmalarını içeriyor.