kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları başlıyor

2 Haziran 2022

Sinematek/Sinema Evi, 3 – 5 Haziran 2022 tarihleri arasında Sinema Adası organizatörlüğünde Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları başlıklı programa ev sahipliği yapıyor. Alanında uzman sinema endüstrisi profesyonellerini bir araya getiren program kapsamında panel, söyleşi ve atölyeler gerçekleştirilecek.

Sinematek Günleri, sektörde aktif çalışan veya sektöre girmek isteyen sinemaseverlerle profesyonelleri buluşturacak ve ulaşılabilirliği sağlamak üzere ulusal sinemacılara ağ kurma ortamı sağlayacak.

Program kapsamında senaryo yazımı, fon bulma, yönetmenlik, yapımcılık, dağıtım, dijital pazarlama, kolektif  üretim gibi başlıklar altında farklı oturumlar yapılacak. Senaryonun fikir sürecinden fikir için fon bulmaya, yönetmenin oyuncu seçiminden yapımcılar için yeni dağıtım ve pazarlama stratejilerine kadar farklı başlıklar ele alınacak. Bir fikrin ortaya çıkmasından son hâline gelene dek tüm süreçleri kapsamayı hedefleyen program kapsamında 8 oturum, 1 atölye ve bahçede gerçekleştirilecek 1 söyleşi gerçekleşecek.