kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

‘Spoonface – Kaşıksurat’ Cenevre’de sahneleniyor

21 Eylül 2020

Billy Elliot filminin de yazarı Lee Hall tarafından kaleme alınan, otizmli ve kanser bir çocuğun hayata veda etmeden önceki son sözlerinden yola çıkan ‘Spoonface – Kaşıksurat’ başlıklı oyun, 21 Eylül 2020 tarihinde Uluslararası Barış Günü’nde Cenevre’de Birleşmiş Milletler’in kurulduğu binada prömiyerini yapacak.

Kraliyet Akademisi Uluslararası Bilim Kurulu (RASIT) Genel Direktörü HRH Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite tarafından yapılan davet üzerine oluşturulan oyunun ana mesajı ‘farklılığın seni sen yapar’. Ali Poyrazoğlu ve Can Remzi Ergen tarafından sahnelenen oyun üç ayrı dilde, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak oynanacak.

Ödüllü oyun ‘Spoonface – Kaşıksurat’ bütün olumsuzluklar ve anlamsızlıklara rağmen hayatın aslında ne kadar da yaşamaya değer olduğunu bir çocuğun gözünden anlatıyor. Poyrazoğlu ve Ergen oyunun provalarına bir yıl önce başladı. Oyunda, hikâyesi anlatılan otizmli çocuğu Can Remzi Ergen, ona hikâyesini dünyayla paylaşmasında yardımcı olan yönetmeni de Ali Poyrazoğlu canlandırıyor.