kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SPOT.TER’ın İlkbahar 2022 dönemi başlıyor

15 Şubat 2022

SPOT Projects‘in üyelik platformu SPOT.TER‘ın İlkbahar 2022 dönemi 15 Şubat – 17 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yüz yüze ve çevrimiçi etkinliklerden oluşan yeni dönemin etkinlik programı sergi turları, sanatçı buluşmaları, konuşmalar, koleksiyon ziyaretleri, seminer ve bu dönem ilk kez gerçekleşecek bir şehir dışı gezisinden oluşuyor. Yeni dönem için indirimli üyelik kayıtları ise 1 Mart’a kadar devam ediyor.


Alan Kadıköy’de yer alan “XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – PAPKO / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu” sergi turu ile başlayacak yeni dönem programında, EK BİÇ YE İÇ Kurtuluş’ta Aslı Çavuşoğlu ile “Lahana pembesi / Soğan yeşili / Portakal mavisi”; İpek Duben ve serginin küratörlerinden Amira Akbıyıkoğlu ile Farah Aksoy eşliğinde SALT Beyoğlu “Ten, Beden, Ben” sergileri görülecek. Dönemin sanatçı buluşmalarında üyeler, Melis Buyruk ve CANAN’ın atölyelerine konuk olacak. SPOT.TER Online etkinliklerinde Seda Yavuz ile “Sanat Tarihinde Cadılık” ve Dr. Necmi Sönmez ile “1945 Sonrası Bilinmeyen Türk Sanat Tarihi” üzerine konuşmalar, Füsun Onur ve Bige Örer ile bir buluşma yer alacak. Bunların yanı sıra Zeynep Pakel, Azra Tüzünoğlu ve Özhan Kakış ile “NFT ve Metaverse” üzerine Bilsart’ta bir konuşma gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemlerde Dr. Elif Vatanoğlu-Lutz’un kurucusu olduğu Oksitosin Tıp ve Sanat Platformu ile gerçekleştirilen seminerler, bu yıldan itibaren her sene Tıp Bayramı’nda tekrarlanmak üzere “SPOT Projects & Oksitosin Tıp ve Sanat Seminerleri” olarak programda yerini alacak. Bu dönem gerçekleştirilecek seminerde Dr. Elif Vatanoğlu-Lutz ile Eser Epözdemir bir araya gelerek sanatçının tıp üzerine olan üretimlerinden ve birlikte yürüttükleri çalışmalardan bahsedecekler.

Bu dönem ilk kez gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise “SPOT.TER Eskişehir Turu” olacak. 5-6 Nisan tarihlerinde organize edilen turda, OMM (Odunpazarı Modern Müze) Direktörü Defne Casaretto eşliğinde “Maziye Bakma Mevzu Derin” sergisi ve kurucusu Esra Eldem ile Eldem Sanat Alanı bünyesindeki Dalyancı Konağı ile Fırın’da eş zamanlı gerçekleşen güncel sergiler gezilecek. Ayrıca programda Odunpazarı bölgesindeki yerel müze ziyaretleri ve üyelere özel etkinlikler de yer alacak. SPOT.TER İlkbahar dönemi 17 Mayıs’ta koleksiyon ziyareti ile sonlanacak.

Kurum çalışanları ve/veya müşterileri için sanat dünyasını yakından tanıma fırsatı sunan SPOT.TER Kurumsal Üyelik ile sanata ilgi duyan kurumların taleplerine yönelik programlar sunmaya devam edilecek. Her dönem olduğu gibi sanat danışmanları eşliğinde kurum çalışanları/müşterileri için teori ve pratiği bir araya getiren, yaratıcılık ve motivasyonlarını artıracak etkinlikler organize edilecek.