kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SPOT.TER’ın Sonbahar 2019 dönemi başlıyor

10 Eylül 2019

SPOT Projects’in üyelik platformu SPOT.TER’ın Sonbahar 2019 dönemi 11 Eylül – 17 Aralık 23019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Her dönem olduğu gibi üyelere seminerler, özel koleksiyon gezileri, sanatçı atölyesi ziyaretleri, galeri turları ve pek çok ayrıcalık sunulacak.

5 Eylül Perşembe günü Juma Art Karaköy’de yer alan galerilerin açılışlarıyla eş zamanlı olarak, SPOT Projects de yeni dönem ve üyelikler hakkında bilgi vermek için sanatseverlerle bir araya gelecek.

SPOT.TER üyeleri programda yer alan etkinlikleri “Bireysel Üyelik” adı altında, 5, 10 ve 15’er adet etkinlik içeren üyelik paketleri ile takip edebilecek. Kurum çalışanları ve/veya müşterileri için sanat dünyasını yakından tanıma fırsatı sunan SPOT.TER Kurumsal Üyelik Paketi de sanatsever kurumlar için bir diğer seçenek olarak tercih edilebilecek.

SPOT Projects bu yıl 12 – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary İstanbul’un inisiyatifler bölümünde yer alırken, yeni dönemin ilk özel etkinliği de Contemporary İstanbul önizlemesi olacak. “Yedinci Kıta” temasıyla 14 Eylül – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 16. İstanbul Bienali’nin direktörü, küratörü, seçilen sanatçıları ve rehberleri eşliğinde gerçekleşecek turlar da yeni dönemin ayrıcalıklı etkinliklerinden olacak.

Sonbahar 2019 döneminde üyeler “Sanatta Değişimler ve Dinamikler” başlığı altında disiplinlerarası pek çok konuşmacı ve sanat profesyoneli ile bir araya gelecek. Akademisyen ve sanat yazarı Osman Erden, Ahu Antmen; sanatçı Nur Koçak, Canan, Hale Tenger, Sinem Dişli, Gülay Semercioğlu, Sibel Horada; sanat sigortası uzmanı Nazan Yılmaz; koleksiyoner Şebnem & Mahmut Ünlü ve Zülal Ulusan  SPOT.TER programında yer alan isimlerden olacak. Dönem boyunca galeri turları, kurum gezileri ve önizleme davetleri de programda yer alacak.

“Her SPOT.TER bir hamidir” fikri ile kurulan SPOT Destek Fonu, üyelik paketlerinden elde edilen gelir ile gelişmeye ve bağımsız sanat çalışmalarına katkı sağlamaya devam edecek. SPOT Destek Fonu 2019 yılında Protocinema’nın, Atina’da bir sanatçı inisiyatifi olan Aetopoulos’ta açtığı “peer at httpdot.net”in “blokzinciri… / …hiç uğruna” isimli ve yeni işlerin gösterildiği serginin üretimine, AICA Türkiye tarafından yayımlanan “Çağdaş Sanat Nasıl Oluyor Yani? 1980’lerden Günümüze Türkiye’de Görsel Sanatlar: Tanıklıklar ve Paylaşımlar” adlı kitabın basımına ve 15 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında “burada ve nerede” başlığı ile gerçekleşen Sinopale’ye destek verdi.