kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Spotify Türkiye ofisi kapanıyor

9 Şubat 2018

Dünyanın en büyük müzik platformlarından Spotify2013 yılında açtığı Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Geçtiğimiz 5 yılda hem Türkiye ekibini hem de işbirliklerini büyüten Spotify’ın Türkiye operasyonları bölge ülke temsilciliklerine bağlanırken, Türkiye ekibi çalışmalarını bölge ülkelerin çatısı altında sürdürecek. Plak şirketleri ve sanatçılarla olan iletişim ve işbirlikleri de bu şekilde sürdürülecek. Spotify’da Ülke Müdürü görevini yürüten Ergül Çivi ise ABD Ticari Direktörü olarak atandı.

Spotify’dan kapatma kararı ile ilgili aşağıdaki gibi bir açıklama geldi: “Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”