kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SPOT’un “Ektik, Biçiyoruz” etkinliği 29 Mart’ta gerçekleşecek

16 Mart 2016

SPOT üyelerinin organize ettiği “Ektik, Biçiyoruz” gecesi SPOT Üretim Fonu‘nu desteklemek amacıyla 29 Mart Salı akşamı Colonie’de gerçekleşecek. Gecenin bilet gelirleri ise, SPOT Üretim Fonu‘na aktarılacak ve  21-26 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek “Domates Biber Patlıcan 3” festivali için kullanılacak.

“Ektik, Biçiyoruz” etkinliği, SPOT’un kurucu ortağı Tansa Mermerci Ekşioğlu ve SPOT üyeleri, Özgür Alçın, Şebnem Alkın, Karolin Guichard, İlknur Gürleyik, Sevtap Kabataş, Gülin Özalp, Ece Özalp, Aydan Özkan, Reyhan Sadıkoğlu, Beyza Şenkaya, Zülal Ulusan, Deniz Yıldız tarafından organize ediliyor.

SPOT Nedir?

SPOT, SPOT.TER üyelik programı ve SPOT Üretim Fonu’ndan oluşan bağımsız bir güncel sanat projesi olarak ortaya çıktı.

Üyeler ise (SPOT.TER), küratör / sanatçı eşliğinde sergi turları, sanatçı atölyesi ziyaretleri, özel koleksiyonlara erişimler, atölyeler ve seminerlere katılabiliyor. Programın misyonu ise güncel sanat alanında farkındalık yaratmak hamilik kültürünü yaymak. Bu sayede üyeler, yerel ve uluslararası sanatçılar tarafından üretilen işleri yakından takip edebiliyor, sanat ve sanat projeleri hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

SPOT Üretim Fonu ise yeni sanat işleri ve etkinlikler düzenlemek için oluşturuldu. Bir yıllık süre içerisinde üretilen işler, “Domates Biber Patlıcan” adı altında sergileniyor. Bunun yanı sıra sanatçı konuşmaları, paneller, sunum performanslar ve film gösterimleri içeren bir kollektif bir etkinlik serisi olarak sanatseverler ile buluşuyor.

SPOT hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.