kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sub’da yeni sergi: “Özgeçmiş”

8 Nisan 2019

Sub, bahar sezon açılışı için duyurulan açık çağrısı ‘Özgeçmiş’ kapsamında gerçekleşecek grup sergisine 10 – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Açık çağrı ile farklı disiplinlerden alınan başvuruların ‘seçici bir ekip’ olmadan doğrudan izleyiciye ulaştırılması amaçlanıyor. Sergiye paralel etkinlikler ve ay sonuna kadar süren bir program ile izleyicilerle buluşacak.

CV olarak kısaltılan curriculum vitae, Latince kelime anlamıyla ‘hayatın gidişatı’ anlamına gelmektedir. Günümüze gelindiğinde CV, Türkçe anlamıyla ‘Özgeçmiş‘, genellikle bir yere başvururken derlenen eğitim, nitelikler, önceki işler ve bazen de kişisel ilgi alanları hakkında kısa bir yazılı açıklama haline gelmiştir.

‘Özgeçmiş’ ile katılımcıların, günümüzde sıkça kullandığımız bu formatı tartışmaya açan işlerini ve alternatif özgeçmişlerini paylaşmalarını öneren sub, bu soruya cevap veren tüm başvuruları görülebilir kılmayı hedefliyor.

Açılış sergisinde yer alacak işler, farklı medyumlar aracılığıyla alternatif özgeçmişler sunuyor. Özgeçmiş formatını yapı bozumuna uğratan kağıt işler, toplumsal ‘özgeçmiş’e gönderme yapan, konuyu tartışmaya açan video, yerleştirme ve resimler sub’da görülebilir olacak.