kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Suda Balık’a Berlin’den Ödül

16 Ekim 2017

Berlin International Filmmaker Festival of World Cinema’da Türkiye’den tek film olarak 6 dalda aday gösterilen Suda Balık, Yabancı Film kategorisinde En İyi Yönetmen (Tülay Kocatürk) ve En İyi Kurgu (Cengiz Karadağ) ödüllerini kazandı. Film, ayrıca En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarında da aday gösterilmişti.

Aşk Yeniden ve Yeni Gelin dizilerinin yönetmenlerinden olan Tülay Kocatürk’ün hem senaristliğini, hem yönetmenliğini yaptığı Suda Balık filmi, daha önce Nice International Film Festival’inde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Nurşim Demir) ödülünü kazanmıştı.

Alper Yanar’ın yapımcılığını yaptığı, Alihan Aracı, Canan Gener, Tamer Levent, Nurşim Demir ve Ali Nuri Türkoğlu’nun rol aldığı Suda Balık, kasım ayında Milano’da düzenlenecek ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından da desteklenen Sport Movies & TV 2017 – 35. Milano International FICTS FEST’e davet edilen ilk Türk spor temalı film olarak festival yolculuğuna devam ediyor.